Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kino-Teatr Powiśle
Tel.55 277 23 06
e-mail: kino@scksztum.plPowiększ

 

08-01-2019, godzina 18:00

 

czas trwania: 1godz. 35 min.

reżyseria: Marcelo Martinessi

scenariusz: Marcelo Martinessi

gatunek: Dramat

produkcja: Brazylia, Francja, Niemcy, Norwegia, Urugwaj, Paragwaj

Chela i Chiquita od dekad są parą ukrywając swój związek przed wścibskimi oczami konserwatywnego paragwajskiego społeczeństwa. Gdy jednak wpadają w kłopoty finansowe, ich życie czeka rewolucja i wyprzedaż drogocennego wyposażenia.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

22-01-2019, godzina 18:00

 

czas trwania: 1godz. 30 min.

reżyseria: Erik Poppe

scenariusz: Anna Bache-WiigSiv Rajendram Eliassen

gatunek: Dramat

produkcja: Norwegia

22 lipca 2011 roku na norweskiej wyspie Utoya uzbrojony mężczyzna (prawicowy ekstremista) otworzył ogień do przebywającej na obozie młodzieży.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

18.12.2018, godzina 18:00

 

czas trwania: 2godz. 17 min.

reżyseria: Jean-Paul Civeyrac

scenariusz: Jean-Paul Civeyrac

gatunek: Dramat

produkcja: Francja

Pełen oczekiwań Etienne przenosi się z Lyonu do Paryża, aby studiować reżyserię filmową na Sorbonie. Na studiach poznaje Jean-Noëla i Mathiasa, którzy podzielają jego pasję do kina. Wspólnie omawiają kanon filmowy, czytają teksty Flauberta i Pasoliniego, słuchają Bacha i Mahlera. Mathias zachowuje się jednak podejrzanie – czasami znika na całe tygodnie i nikt nie wie, gdzie się wtedy podziewa. Etienne jest tym szczególnie zaniepokojony, kiedy odkrywa, że przyjaciel dzieli swój sekret z Annabelle, młodą kobietą, która mieszka razem z Etienne’em i w której bohater jest potajemnie zakochany.

 

/źródło Filmweb/