Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Kino-Teatr Powiśle
Tel.55 277 23 06
e-mail: kino@scksztum.plPowiększ

 

06-08.12. 2019, godzina 18:00

 

czas trwania: 2 godz.02 min.

reżyseria: Todd Phillips

scenariusz:

gatunek: Dramat, Kryminał

produkcja: Kanada, USA

Strudzony życiem komik popada w obłęd i staje się psychopatycznym mordercą.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

08.12. 2019, godzina 15:00

 

czas trwania: 1 godz.55 min.

reżyseria: Jan Komasa

scenariusz: Mateusz Pacewicz

gatunek: Obyczajowy

produkcja: Polska

Dwudziestoletni Daniel zostaje warunkowo zwolniony z poprawczaka. Wyjeżdża na drugi koniec Polski, żeby pracować w stolarni, ale zamiast tego zaczyna udawać księdza.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

13, 15.12. 2019, godzina 18:00 3D

14.12. 2019, godzina 16:00

 

czas trwania: 1 godz.56 min.

reżyseria: Joachim Rønning

scenariusz:

gatunek: Familijny, Fantasy

produkcja: USA

Aurora postanawia wyjść za mąż i zamieszkać w zamku przyszłego męża.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

Wyrzucony ze swojej własnej skiflowej kapeli Francis Henshall zostaje gorylem drobnego gangstera Roscoe’a Crabbe’a, który wcześniej grasował na londyńskim East Endzie. Teraz jednak Roscoe zjawia się w nadmorskim Brighton, ponieważ zamierza odebrać sześć tysięcy funtów od ojczulka swojego… narzeczonego. Roscoe skrywa bowiem wielką tajemnicę. W rzeczywistości jest… własną siostrą! Z sobie tylko znanych faktycznych powodów Rachel – bo tak ma na imię przebrana dziewczyna – postanowiła udawać swojego brata, który został zabity przez jej chłopaka – Stanleya Stubbersa, który z kolei, dziwnym trafem, także przebywa w Brighton. Znalazłszy schronienie w „Ramionach Krykiecisty”, miejscowym zespole muzycznym, wiecznie głodny Francis zauważa dla siebie szansę na zdobycie środków na dodatkowe wyżywienie. Przyjmuje jeszcze jedną pracę, u… Stanleya, który ukrywa się przed policją i czeka, aż wszystko przycichnie, by móc spokojnie powrócić do swojej dziewczyny – Rachel. By uniknąć zdemaskowania, Francis musi trzymać swoich dwóch szefów z dala od siebie, gdyby bowiem się spotkali, marny byłby jego los…
Pożądanie, kasa i wyżerka – na to kładzie nacisk Richard Bean w swojej adaptacji jednej z najsłynniejszych commedia dell’arte. Akcję sztuki przeniósł z XVIII do XX wieku, z Wenecji do Londynu i Brighton, uwspółcześnił język, dodał aktualne piosenki – a wszystko w duchu włoskiej „komedii zawodowej”, która interpretatorom zawsze pozwalała na dużą dowolność.
Grant Olding piosenki
Nicholas Hytner reżyseria
James Corden jako Francis Henshall
Jemima Rooper jako Rachel Crabbe
Oliver Chris jako Stanley Stubbers
Przedstawienie z polskimi napisami. Czas trwania ok.: 190 minut

Powiększ

 

17.12. 2019, godzina 18:00

 

czas trwania: 1 godz.51 min.

reżyseria: Markus Schleinzer

scenariusz:

gatunek: Dramat historyczny

produkcja: Austria, Luksemburg

Główny bohater, czarnoskóry Angelo, trafia do białych arystokratów, którzy chcą z niego "zrobić człowieka". Uczy się więc deklamować po francusku, nosić elegancki strój i grać na flecie, w czym osiąga maestrię. Jednak szybko chłopak przekracza granice tolerancji pań i panów z elity. Zostaje zdjęty ze sceny. Dojrzewa samotnie, próbując zrozumieć swój los, uczoną debatą zamierza zmienić poglądy możnych. Syn Afryki i mąż Europy wkrótce znajduje bliskich sobie, próbuje żyć na własnych zasadach.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

20-22.12. 2019, godzina 16:00

 

czas trwania: 1 godz.32 min.

reżyseria: Jill Culton

scenariusz:

gatunek: Animacja, Komedia, Przygodowy

produkcja: Chiny, USA

Nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka ona i jej psotni przyjaciele.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

20-22.12. 2019, godzina 18:00

 

czas trwania: 2 godz.17 min.

reżyseria: Michał Węgrzyn

scenariusz:

gatunek: Biograficzny

produkcja: Polska

Poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem – pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

 

27, 30.12. 2019, godzina 16:00

28, 29.12. 2019, godzina 14:00 oraz 16:30

 

czas trwania: 1 godz.43 min.

reżyseria: Jennifer Lee, Chris Buck

scenariusz:

gatunek: Animacja, Przygodowy

produkcja: USA

Elsa i Anna wraz z przyjaciółmi udają się do Zaczarowanego Lasu w poszukiwaniu pomocy dla swego Królestwa.

 

/źródło Filmweb/

Powiększ

PORGY I BESS

GEORGE GERSHWIN

Premiera sezonu. Po raz pierwszy w transmisji i dopiero po raz drugi na scenie The Metropolitan Opera pojawi się „murzyńska opera” George’a Gershwina. Losy czarnoskórych mieszkańców osiedla Catfish Row w Charleston w Karolinie Południowej pełne są przemocy i dramatycznych zwrotów akcji. Piękna Bess, po aresztowaniu jej ukochanego Crowna, oddaje się pod opiekę zakochanego w niej biednego kaleki Porgy’ego. Okaże się, że w imię miłości inwalida zdolny jest i do zbrodni, i do największych poświęceń. To właśnie z tej opery pochodzi jeden z największych przebojów Gershwina, znanego głównie jako kompozytora „Błękitnej rapsodii” i muzyki filmowej – kołysanka „Summertime” („W letni czas”), interpretowana na tysiące sposobów przez największe gwiazdy sceny jazzowej, soulowej i pop.

Dyrygent: David Robertson
Reżyseria: James Robinson
Scenografia: Michael Yeargan
Kostiumy: Catherine Zuber
Światło: Donald Holder
Projekcje wideo: Luke Halls
W rolach głównych: Angel Blue jako Bess, Golda Schultz jako Clara, Latonia Moore jako Serena, Denyce Graves jako Maria, Frederick Ballentine jako Sportin’ Life, Eric Owens jako Porgy, Alfred Walker jako Crown, Donovan Singletary jako Jake

Powiększ

AGRYPINA

GEORG FRIEDRICH HÄNDEL

Prapremiera MET. To, co tradycyjny gatunek operowy kocha najbardziej, czyli skomplikowane manewry miłosne i polityczne na tle starożytnego Rzymu. Historia cesarzowej Agrypiny, która po śmierci męża za pomocą spisku, zbrodni i podstępu osadziła na tronie swego syna Nerona, posłużyła Händlowi jako kolejny z historycznych tematów, tak doskonale dający się zilustrować olśniewającą muzyką i wirtuozowskimi ariami. Podczas weneckiej premiery tego dzieła publiczność była tak zachwycona, że wykrzykiwała pod adresem kompozytora: „Niech żyje kochany Saksończyk!”. Ponieważ spektakl w Nowym Jorku wyreżyseruje Sir David McVicar, można się spodziewać pięknej, klasycznej inscenizacji (ostatnio dla Met przygotował „Toscę” i „Adrianę Lecouvreur”). W obsadzie wspaniali specjaliści od barokowego śpiewania: Joyce DiDonato, Kate Lindsey i Iestyn Davies.

Dyrygent: Harry Bicket
Reżyseria: Sir David McVicar
Scenografia i kostiumy: John Macfarlane
Światło: Paule Constable
cChoreografia: Andrew George
W rolach głównych: Brenda Rae jako Poppea, Joyce DiDonato jako Agrypina, Kate Lindsey jako Neron, Iestyn Davies jako Otton, Duncan Rock jako Pallas, Matthew Rose jako Klaudiusz